sobota 22. února 2020

Knižní tip #1

Krásný den všem,

dnes máme úplně magické datum 22.2.2020. Stalo se vám dnes něco zajímavého? Pro mě je dnešek docela fajn den, kdy už můžu aspoň trochu otvírat pusu. Ve čtvrtek mi totiž trhali moudrák. Bohužel mi oba spodní moudráky nerostly rovně, jak zuby mají, nýbrž si tam ty potvory hezky polehávaly. Jeden už mi vytrhli vloni, druhý tedy teď ve čtvrtek, a s oběma jsem si teda pěkně "užila". No, jsem ráda, že už to mám za sebou.

Co se týče dnešního článku, rozhodla jsem se s vámi podělit o tipy na pár knížek. Čtení je můj velký koníček. Čtu celkem dost, jen na to už není tolik času, jak bych ráda. Co se týče žánru, přečtu více méně cokoliv, ale mezi moje nejoblíbenější patří většinou takové ty knížky, kde se objeví aspoň trochu té romantiky. Ale jinak čtu hlavně to, co mě zaujme. Takže, jestli máte tip na nějakou super knížku, tak sem s ním :-) Teď už se ale vrhneme na to, které tipy jsem si pro vás připravila já.

Název knížky: Kroniky prachu
Autor: Lin Rina
Rok vydání: 2019
Zajímavost: Knížka je od německé autorky
O čem knížka je?
Animant je mladá dáma zralá na vdavky, tedy tak by si to alespoň přála její matka. Jenže Animant o vdavky nestojí. Vystačí si sama se svými knihami. Aby unikla matčiným plánům, jak ji co nejdříve provdat, kývne na strýčkovu pracovní nabídku: 1 měsíc bude pracovat v univerzitní knihovně v Londýně. Vrchní knihovník, který má knihovnu na starost, je ale ten nejprotivnější muž na světě. Přesto začne v Animant probouzet city, které předtím neznala. A žádná kniha jí neprozradí, jak se s nimi vypořádat.

Moje hodnocení:
Upřímně, když jsem si četla oficiální popis knihy, neměla jsem žádná extra očekávání. Očekávala jsem průměrnou, pěknou knížku, kterou budu mít za 2 večery přečtenou. Jedna část byla pravda - za dva večery jsem jí přečetla, ale to jen proto, že kniha má přes 500 stránek, jinak bych ji přečetla na jeden zátah. Od knihy jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Hezký, příjemný děj zasazený do druhé poloviny 19. století byl pro mě osvěžující. Postavy byly obě tak protivně milé, že si je musí snad každý zamilovat. Pokud vám tedy takový žánr knihy vyhovuje, tak určitě neprohloupíte. 
Výsledek: 85%

Pro další tipy klikni na "Další informace" ↓

Název knížky: Prokurátor a Komisař
Autor: Paulina Świst
Rok vydání: 2019
Zajímavost: Knížky jsou od polské autorky, která sama pracuje jako právnička
O čem knížka je?
Prokurátor - Kinga Błońská by se mohla považovat za šťastnou ženu. Je jí třicet, je mimořádně atraktivní a jako brilantní advokátka dosahuje řady úspěchů. Jenže karta se otočí, když přistihne svého muže při nevěře, a navíc se musí zhostit případu nebezpečného zločince, kterému se říká Šedivák. Tento zločinec je navíc její nevlastní bratr, se kterým už nechtěla mít nikdy co dočinění.
Komisař - Zuzanna Kadziewiczová si žije jako princezna. Její bohatý otec by pro svou jedinou dcerušku udělal cokoliv. Zuzana sice pracuje jako pedagožka s dětmi, ale rozhodně to nedělá pro peníze. Jen ji taková práce baví. Když do jejího života vstoupí Radosław, vzdělaný, atraktivní a dobře vychovaný muž, věří, že konečně našla lásku svého života. Jenže tento vysněný muž pracuje v utajení pro policii. A Zuzana je pro něj pouhou zástěrkou, jak proniknout do nekalých kšeftů jejího otce.

Moje hodnocení:
Z těchto knížek musíte mít zaručeně husí kůži. Obě knihy jsou drsné, sexy, se super hláškami a krimi zápletkou, která vás prostě musí bavit. Je evidentní, že autorka se v tomto oboru vyzná. Já už se nemohu dočkat dalšího dílu.
Výsledek: Obě knihy 90%

Název knížky: Chci tě
Autor: Jen Frederick
Rok vydání: 2020
Zajímavost: Autorka se spolupodílela na sérii Royalové
O čem knížka je?
Dvanáctiletý Leka najde v temné uličce malou holčičku. Kdyby ji nevzal pod svoje křídla, zaručeně by na ulici zemřela - nebo by jí potkal osud horší než smrt. Než se Leka naděje, stane se malá Bitsy světlem v jeho temném a nebezpečném životě. Vyrůstají spolu a on se ji snaží naučit, co je správné a co není. Chce pro ni hezký a bezpečný život. Jenže když Bitsy dospěje, Leka cítí něco, co by slušný muž cítit neměl. A jeho city rozhodně nejsou jednostranné.

Moje hodnocení:
Z knihy jsem měla hrozně zvláštní pocity. Na jednu stranu, byla fakt skvělá, četla se téměř sama. Na druhé straně člověka děsí ta hrůza, kterou si musely obě postavy projít. Práce v gangu, vraždy, drogy, znásilňování, atd. Člověk, který žije normální život, na hony vzdálený něčemu takovému, musí přemýšlet, jestli je něco takového vůbec reálné. Věřím ale, že realita může být ještě milionkrát horší.
Výsledek: 85% 

Název knížky: Cinder & Ella
Autor: Kelly Oram
Rok vydání: 2018 
O čem knížka je?
Ella rozhodně nemá jednoduchý život. Před necelým rokem ji zemřela maminka při autonehodě a Ella vyvázla s velmi vážným zraněním. Po nehodě se musí přestěhovat k nové rodině svého otce, kterého léta neviděla. Jediný, s kým může mluvit, a kdo jí rozumí, je Cinder, se kterým se přátelí již roky přes internet. Její internetový kamarád je vtipný, chytrý, šarmantní, a navíc stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců. Může se Elliin život změnit v pohádku?

Moje hodnocení:
Musím říct, že za mě je tohle jedno z nejhezčích zpracování Popelky, které jsem kdy viděla (hlavně tedy četla). Sice už nepatřím k cílové skupině, nicméně věřím, že byste si takovou knížku zamilovali i vy, pokud je vám nad 20 let. Není to totiž úplně vyloženě typická romanťárna pro náctileté. Kniha řeší také závažnější životní témata - ztrátu, bolest, těžká zranění, rehabilitace, atd. Chválím i to, jak autorka skvěle popsala pocity postav. Hodně hezká kniha.
Výsledek: 80%


A jedna krátká otázka na vás: Jakou knížku jste teď naposled četli?

Přeji krásný víkend ♥


4 komentáře:

 1. Skvělé tipy, Kroniky prachu mě hodně lákají :) A dala bych si i nějakou tu romantiku, třeba Chci tě :)

  OdpovědětSmazat
 2. No trhání zubu moudrosti mě čeká příští týden ve čtvrtek, bojím, bojím :(
  Já se také teď snažím číst, ale moc mi to nejde, mám pár rozečtených knížek, tak to budu muset napravit. :)
  Vítejte u Mišky

  OdpovědětSmazat
 3. Knihu "Kroniky prachu" bych si chtěla přečíst. Doufám, že bude brzy k dostání v knihovně. :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Super tip :) mala by som už niečo začať čítať :)

  OdpovědětSmazat